Darbas bankrutuojančioje įmonėje

Ko tikėtis darbuotojui, kurio įmonei gręsia bankrotas

Pastaruoju metu, neretai girdime apie ekonominį sunkmetį, kurį išgyvena Europos Sąjunga, nors naujoji vyriausybė ir žada padidintą minimalią algą, stebint situaciją rinkoje darosi neramu, vis nugirstant apie įmonėms gręsiantį nemokumą. Ko gali tikėtis įmonės, kuriai gręsia bankrotas, darbuotojas. Apie įmonės nemokumą paprastai galima spręsti iš nesavalaikiai mokamų vėluojančių atlyginimų. Darbuotojai turėtų domėtis kas vyksta organizacijoje, kurioje jie dirba.

Tačiau, net jei ir nutinka taip, kad darbuotoją atleidžia iš darbo ne organizacijos vadovas o bankroto administratorius, darbuotojas turi žinoti, kad jo teises gina Lietuvos Respublikos Įmonių bankroto įstatymas ir Darbo kodeksas. Įsiteisėjus teismo nutartčiai dėl įmonės bankroto bylos iškėlimo per 3 darbo dienas bankroto administratorius privalo raštu informuoti darbuotojus, kad po  15 darbo dienų su jais bus nutrauktos darbo sutartys. Kai nutraukiama darbo sutartis pagal Įmonių bankroto įstatymą, darbuotojas turi gauti dviejų mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką.

Darbuotojas turi žinoti, kad, vadovaujantis Įmonių bankroto įstatymo nuostatomis, ne vėliau kaip per 45 dienas nuo bankroto bylos įmonei iškėlimo, jis bankroto administratoriui turi pateikti visų dokumentų, įrodančių įmonės skolos jam dydį kopijas ir  prašymą traukti jį į įmonės kreditorių sąrašą. Teismui patvirtinus kreditorių sąrašus, bankroto administratorius privalo pateikti Garantiniam fondui paraišką dėl išmokų skyrimo bankrutavusios organizacijos darbuotojams. Pažymėtina, kad išmokos į darbuotojų sąskaitas paprastai pervedamos per metus, tačiau atskirais atvejais tai gali užsitęsti ir ilgiau.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *