Šiltinimas – taupyti nuostolius

Pastatų šiltinimas.  Svarbios sritys

Priėmus sprendimą statyti  naują namą ar nusipirkus jau pastatytą, reikia atkreipti dėmesį, kad brangstant šildymo kainoms, vienas svarbiausių veiksnių, norint džiaugtis savo būstu, tampa jo išlaikymas o ypač šildymo sezono metu, todėl verta nepagailėti investicijų tinkamam  namo apšiltinimui, kurios ilgainiui pasiteisins ir atsipirks.  Yra išskiriamos keturios svarbios sritys namo apšiltinime, kurios turėtų būti pakankamai izoliuotos:
1. Stogas arba palėpė – vienas svarbiausių bet kokios architektūros namo šiltinimo plotų. Tas faktas, kad šiluma kyla į viršų lemia, kad daugiau kaip 60% visų konstrukcinių šilumos nuostolių patiriami per netinkamai apšiltintą stogą.
2. Išorinės sienos – jos turi būti apšiltintos pakankamai sulaikančia šilumos perdavimą per išorines sienas izoliacija, kurių rekomenduojama šiluminė varža priklauso nuo geografinės vietos ir klimato zonos.
3. Grindys ir  perdangos – įrengiama izoliacija po grindimis ar tarp sijų padės išvengti šilumos nuostolių per grindis.

4. Garažai  ir garažo vartai – dažnai užmirštamas kaltininkas didelių šilumos nuostolių. Garažo vartai tinkamais užpildais tarp plokščių turi būti izoliuoti, karkasinių sienų ir lubų sijos taip pat turėtų turėti pakankamą izoliaciją, kad būtų sutaupoma šiluma.

Taigi paminėjome pačias svarbiausias sritis pastatų apšiltinime, tačiau tai nereiškia, kad tai ir visos sritys, kurių tinkamai nesutvarkius, patiriami šilumos nuostoliai. Būtina paminėti, kad energijos nuostolių išvengti padeda ir tinkamai sumontuotos pakankamą šiluminę varžą užtikrinančios durys, su reikiamu kiekiu stiklo paketų langai, įrengtos rekuperacinės sistemos ir kt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *