Pirkti ar įsteigti? Ar yra teisingas atsakymas?

Pastaruoju metu stebint rinką pastebėtą, jog žmonės daug mieliau siekiant užsiimti kokiu nors verslu perka jau veiklą pradėjusią įmonę, o ne steigia savo. Ar tai reiškia, jog tai tiek finansiškai, tiek laiko taupymo prasme yra geresnis pasirinkimas? Tai, jog parduodama UAB informaciją dažniausiai galime rasti internete. Na, tai paprasčiausiai pati patogiausia vieta gauti reikalingą informaciją. Būtent šioje erdvėje verslininkai ir susiduria su klausimu: ar geriau įsteigti pačiam, keliauti iki tikslo mažais žingsneliais, ar daug geriau pirkti parduodamą įmonę. Vieningo atsakymo nėra. Paprasčiausiai, kiekvieną iš sprendimų sąlygoja skirtingi veiksniai. Kol yra labiau priimtinas jums – žinote tik jūs pats atsižvelgdamas į kelis mažus aspektus.

UAB steigimas ir internetu, ir pas notarą reikalauja kur kas daugiau laiko, taigi daugelis perperka įmonę paprasčiausiai todėl, kad tai padeda sutaupyti nemažai dienų. Juk dažniausiai jaunasis verslininkas labai nekantrauja, o popierių tvarkymas, galintis trukti net iki kelių mėnesių, kartais veda iš proto. Taip pat šalia laiko greta keliauja ir pinigų taupymas. Norint įsteigti naują UAB reikia pradinio 10 000 litų kapitalo. Ir tai tik minimali suma. Jei įmonę pirksite – šio kapitalo jau nebeteks sumokėti, nes pradinis verslininkas jau bus sutvarkęs tokio tipo reikalus. Tai yra pačios pagrindinės priežastys, kodėl renkamasis UAB pirkimas, o ne steigimas. Tačiau priežastys yra begalo svarios. Juk laikas ir pinigai yra tie aspektai, kurie valdo visą susiklosčiusią situaciją. Žinoma, jei užtektinai turite tiek vieną, tiek kitą – galite bandyti įmonę steigti. Tai taip pat geras pasirinkimas.

Jei, visgi, nusprendėte įmonę pirkti – svarbiausia rasti patikimą pardavėją. Paprasčiausiai pats įvertinkite situaciją, perskaitykite internete ar tokio tipo verslas yra reikalingas ir naudingas. Puikiausia, jog vos per porą dienų galima atlikti visas procedūras reikalingas įmonės perdavimui į kitas rankas. Perpirkti įmonę taip gali ir ne Lietuvos pilietis. Taigi, labai dažnai šiuo pasiūlymų susigundo užsieniečiai siekiantys įsteigti verslą Lietuvoje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *