Ar galima dalintis daiktais?

Matyt kiekvienas savo spintoje ar rūsyje turi begalę nenaudojamų daiktų. Pavyzdžiui, nereikalingų uniformų, slidinėjimo batų, slidžių, rakečių, kamuolių, sėdmaišių, palapinių ir t.t. Žinoma, išmesti visus šiuos daiktus nekyla ranka. Tačiau retas kuris pagalvojame, kad vietoj to, kad šie daiktai trūnytų be naudos,  iš jų galima puikiai pasipelnyti. Pavyzdžiui, automobilių nuoma Vilniuje, prireikus, rodos, visai nesunkiai surandamas dalykas. Automobilių nuoma šiais laikais labai populiari,  nes žmonės darosi vis mažiau prisirišę prie daiktų ir stengiasi naudoti juos pagal paskirti – pasinaudoti tik prireikus. Automobiliai liekam automobiliais, bet ar paprasta išsinuomoti, pavyzdžiui, slides?

Pastaruoju metu internete pasirodė ir gana sparčiai populiarėja keli portalai, suteikiantys galimybę pasipelnyti iš nenaudojamų daiktų pasidalinimo. Šiuose puslapiuose suteikiama galimybė išsinuomoti viską – nuo bokso  pirštinių, iki garso aparatūros, nuo hamako iki automobilio, nuo kelioninės kuprinės iki narvo gyvūnų pergabenimui. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad iš to menka nauda, kas gali norėti išsinuomoti kokį seną daiktą? Tačiau įsisukę į šį ratą greitai supranta – reikia suteikti galimybę savam daiktui leisti uždirbti tau pinigus. Tereikia įsivaizduoti, kad esate koks nors verslininkas. Jeigu užsiimate tarkim automobilių nuoma Vilniuje, kasdien laukiate klientų, nustatote dienos nuomos kainą, atsižvelgdami į transporto priemonės vertę, metus, markę. Taip ir čia – dalinatės, tarkim Xbox kompiuteriu: nustatote dienos kainą ir dienomis, kada pats juo nežaidžiate, leidžiate jam uždirbti jums pinigus. Kodėl gi nepasinaudojus proga? Juk jei jūsų bokso pirštines kas nors panorės išsinuomoti tarkim savaitei, o jūs už paros nuomą prašote 10lt., per savaitę praturtėsite 70lt.  Tokiu atveju nepasinaudoti proga atrodo tiesiog neprotinga.

Daug kam kyla klausimas, ar savo daiktų nuoma yra saugi. Na, vėlgi, paimkime tą patį verslą automobilių nuoma Vilniuje. Turint registruotą, legalų verslą, išnuomojant automobilį, pasirašoma dvišalė sutartis, nustatomi abiejų pusių įsipareigojimai. Taip pat yra ir su dalinimosi daiktais puslapiais. Abi pusės, net išnuomojant palapinę, pasirašo dvišalę sutartį, palieka savo kontaktus, taip užtikrinant atsakomybę už daiktą. Taigi visai nesvarbu, ar tavo verslas yra automobilių nuoma Vilniuje, ar pirštinių nuoma – skirtingo dydžio, bet visgi pinigas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *