Ką būtina žinoti apie automobilių nuomą atostogų metu (2 dalis)

Kaip jau minėjau šio straipsnio pirmoje dalyje, dažnai organizuojant keliones susimąstom ne tik kokį kelionės būdą pasirinkti – keliauti pasirinkus avia kompaniją pigus skrydziai ar kelionių organizatorių siūlomas paslaugas – bet ir apie tai kokiu būdu keliausite po svetimą šalį.

Jeigu pasirenkame kelionės organizatorių paslaugas – tai kaip ir nebereikia rūpintis transportu kitoje šalyje, visu tuo jau būna pasirūpinta. Tačiau, jei pasirenkame patys organizuoti kelionę (kaip žinome toks keliavimo būdas yra žymiai pigesnis ir kartais net daug įdomesnis), susiduriame su tokiu klausimu, kurį geriausiai apsvarstyti dar neišvykus atostogų, kuo, kokiu transportu keliauti svetimoje šalyje, kad aplankyti visas lankomiausias ir žinomiausias šalies vietas. Šioje temoje (ir pirmoje ir antroje dalyje) aptarsiu kelis patarimus, į kuriuos reikėtų (gal net gi privaloma) atsižvelgti prieš nuomojantis automobilį svetimoje šalyje.

Pirmasis patarimas buvo atsižvelgti į automobilio nuomos kainą. Tai priklauso nuo kur, kokiame nuomos punkte nuomositės automobilį (ar miesto, ar oro uosto) ir nuo to kas įeina į kainą (ar tik civilinės atsakomybės draudimas, ar kasko draudimas). Bet kokiu atveju, mano patarimas nuomotis automobilį su kasko draudimu, nes nelaimės atveju būsite ramūs, kad viskas susitvarkys, o jei ne – tai kelionės atsitikimai gali ilgai jus persekioti ir gadinti nuotaiką bei kelionės įspūdžius.

Antras patarimas būtų – automobilio patikrinimas. Visada prieš pasirašydami nuomos automobilį kuo geriau apžiūrėkite jo kėbulą – kiekvieną net ir nežymų pabraižymą, įlenkimą ar įskilimą, bei kaip automobilis važiuoja – ar nėra jaučiamų važiuoklės gedimų (gi nesinorėtų, kad viduryje kelionės automobilis sugestų).

Trečias patarimas – atidžiai perskaitykite automobilio nuomos sutarties sąlygas. Jose dažnai būna užslėptų nuomininko pareigų ar atsakomybės. Tam, kad išvengt nemalonumų būtina į juos atsižvelgti. Taip pat, nuomos sutarties sąlygose nurodytas minimalus amžius ir vairavimo patirtis, kuri būtina norint išsinuomoti automobilį. Jei nutiks koks atsitikimas išsinuomavus automobilį ir Jūs neatitiksite nuomos sutartyje numatytų sąlygas, nepaisant kas kaltas dėl atsitikimo, nuomininkas galės iš Jūsų reikalauti atlyginti žalą – automobilio nuomos sutartis kaip ir gaunasi negaliojanti jei neatitinki šių sąlygų.

Ketvirtas patarimas – atsižvelkite į automobilio naudojamą kurą. Vienas dalykas yra tas, kad kai kurie nuomos punktai reikalauja automobilį grąžinti pilnu baku, o kitos to neįpareigoja, ši sąlyga taip pat būna įrašyta į nuomos sutartį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *